INTERNSHIP
ISEAIA

INTERNSHIP

Girne American University Faculty of Engineering
INTERNSHIP

ISEAIA

Girne American University Faculty of Engineering
ISEAIA

Close
Sign In
Sign in to GAU Network.
Don't have a account? Register Now !
Sign In To :  
Username : Forgot Username?
Password : Forgot Password?
Not a member yet? Register now!
Forgot Username : GAU Web Mail  
Name Surname :
E-Mail Address :
Register To : GAU Web Mail  
E-Mail Address :
Name Surname :
Register To : GAU Student Mail  
Student Number :
E-Mail Address :
Register To : Student Information System  
E-Mail Address :
Name Surname :
Username for : Student Information System  
E-Mail Address :
Name Surname :
Password for : Student Information System  
E-Mail Address :
Student Number :
Username for : GAU Library  
E-Mail Address :
Student Number :
Register to : GAU Library  
E-Mail Address :
Student Number :

Geleceğin Mühendislerinden Geleceğin GAU Temalı Tasarımları

Tarih: 08/12/2013
Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği tarafından düzenlenen sergide geleceğin mühendislerinin geleceğe dair 12 tasarımı sergilendi.

Girne Amerikan Üniversitesi Kıbrıs Yerleşkesi Girne Kampüs İleri Mühendislik Eğitim Merkezi TechnoPark sergi alanında gerçekeleşen serginin açılışı Rektör Yardımları Doç. Dr. Sadık Ülker ve Doç. Dr. Olgun Çiçek ile Mühendislik Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Zafer Ağdelen ve Endüstri Mühendisliği bölüm başkanı Dr. Burcu Toker Ersöz tarafından yapıldı. Serginin açılışına Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliği Yardım Heyeti yetkilileri de katıldı.

Mühendislik Fakültesi Endüstri Bölümü öğrencilerinin endüstriyel sektörlere yönelik tasarımlarının yoğun ilgi gördüğü sergi ile ilgili GAÜ TV mifrofonlarına konuşan Dekan Doç. Dr. Zafer Ağdelen, 2006-2007 akademik yılında hizmet vermeye başlayan Techno Park bünyesinde eğitim veren laboratuvarlarla teorik eğitimi pratik anlamda destekleyen Girne Amerikan Üniversitesinin mühendislik disiplinleri alanında bölgenin önde gelen araştırma merkezleri arasına girdiğini ifade ederek önemli açıklamalarda bulundu.

“GAÜ TechnoPark Dünya Standartlarında İleri Mühendislik Eğitiminin Merkezi”

Techno Park bünyesinde Mühendislik eğitiminde dünya standartlarında eğitim verme ve öğrenci gelişimini en üst düzeye taşıma amacıyla eğitimin hizmetine sunulan Fizik, Kimya, Yazılım Teknolojileri Araştırma ve Geliştirme, Internet Teknolojileri Araştırma ve Geliştirme, Alternatif Enerji, Bilgisayar Bütünleşik Üretim, Bilgisayar, Elektronik, Ergonomi ve İş Etüdü, PLC ve Mikroişlemci, Elektrik Makineleri, Mekatronik, Yazılım Geliştirme ile Haberleşme ve Mikrodalga laboratuvarları altyapı ve teknolojik özellikleri ile ileri Mühendislik eğitimleri ve bilimlerinin merkezi olarak çalışmalarına ve bilimsel üretimlerine devam ettiğini vurgulayan Doç. Dr. Ağdelen, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliği Yardım Heyeti’nin katkıları ile kurulan yeni laboratuvarlar yanında altyapıları yenilenen mevcut laboratuvarların öğrenci gelişimine önemli katkılar yaptığına işaret ederek yetklililere teşekkür etti.

GAÜ temalı geleceğin tasarımlarının önemli çalışmaları ve yeni yaklaşımları ortaya koyduğunu ifade eden Doç. Dr. Ağdelen, kapsamı ve ortaya koyduğu üretimleri ile serginin ülke üniversiteleri ve mühendislik eğitiminde bir ilki başardığını belirterek sergiye katılan öğrencilere ve sergide emeği olan tüm öğretim görevlilerine teşekkür ederek sözlerine son verdi.

“KKTC Üniversiteleri Arasında İlk”

Endüstri Mühendisliği bölüm başkanı Dr. Burcu Toker Ersöz ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada laboratuvar ortamında toerinin her şamasını pratiğe indirgeyerek ortaya çıkan bilimsel üretim ve tasarımların KKTC üniversiteleri arasında bir ilk olduğuna işaret ederek GAÜ TechnoPark bünyesindeki ileri mühendislik eğitim laboratuvarlarının öğrenci gelişimine önemli katkılar yaptığını ve önemli bir fark ile farkındalık yarattığını vurguladı.

Sergiye katılan 12 tasarımlar arasında ilk üç dereceye girenlerin bilim komitesinin değerlendirmesi sonucunda açıklanacağını sözlerine ekleyen Dr. Ersöz, sergide emeği geçen öğrenciler yanında öğrenci gelişimine katkı sağlayan ilgililere teşekkür etti.